Hosting sponsorumuz:
Yeni Yorum Gönder 

Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
uğultu var
10-12-2010, 11:29 AM
Yorum: #1
uğultu var
arkdaşlar bişey soracam. direksiyonu yarım çevirip virajlardan dönerken araçtan ses geliyor bir uğultu. yalnız dikkat ettiğim şey vites boştayken döndüğümde gelmiyor. viteste dönüş yaptığımda geliyor. düz yolda yapmıyor. mesela bir köşeden dönecem direksiyonu çevirdim vitesi 1e attım uğultu var direksiyonu topladığım zaman geçiyor. vites boştayken dönüşlrede ise hiç ses mes yok? nereden kaynaklanıyor olabilir?
Tüm Mesajlarına Bak
10-12-2010, 11:55 AM
Yorum: #2
RE: uğultu var
aracıızda hidrolik direksiyon varmı? eğer varsa bende aynı problemi yaşadım,kendim kontrol ettim direksiyon hidroliği eksilmiş üzerine ekledim problem çözüldü..

[Resim: ataturk_imza.jpg]
Tüm Mesajlarına Bak
10-12-2010, 12:17 PM (Bu konu en son: 10-12-2010 Tarihinde, Saat: 12:37 PM düzenlenmiştir. Düzenleyen: ogzhnmngn.)
Yorum: #3
(10-12-2010 12:17 PM)mussa Nickli Kullanıcıdan Alıntı:  evet hidrolik direksiyon var benimde aklıma geldi ama vites boştayken dönüşlerde ses gelmiyor. o beni şaşırtıyor

birde direksiyon hidroliğini nerden tamamlıyoruz=?
Tüm Mesajlarına Bak
10-12-2010, 12:40 PM
Yorum: #4
fotoğrafta işaretlediğim yerden kontrol edebilir veya ilave yapabilirsinizWink

Ek Dosya-(lar) Resim-(ler)
[Resim: alim0812.th.jpg]   

Tüm Mesajlarına Bak
10-12-2010, 02:22 PM
Yorum: #5
bende orayı fren hidroliği sanıyordum hep Smile
Tüm Mesajlarına Bak
10-12-2010, 10:05 PM
Yorum: #6
arkadaşlar hidrolik direksiyon olmayanlarda da aynı ses var neden kaynaklanıyodur????
Tüm Mesajlarına Bak
10-12-2010, 10:11 PM
Yorum: #7
(10-12-2010 11:29 AM)mussa Nickli Kullanıcıdan Alıntı:  arkdaşlar bişey soracam. direksiyonu yarım çevirip virajlardan dönerken araçtan ses geliyor bir uğultu. yalnız dikkat ettiğim şey vites boştayken döndüğümde gelmiyor. viteste dönüş yaptığımda geliyor. düz yolda yapmıyor. mesela bir köşeden dönecem direksiyonu çevirdim vitesi 1e attım uğultu var direksiyonu topladığım zaman geçiyor. vites boştayken dönüşlrede ise hiç ses mes yok? nereden kaynaklanıyor olabilir?

aynı mesajı tekrardan okuyunca dikkatimi çekti sadece viteste ve dönüşlerde yapıyor demişsiniz.akislerde problem olma ihtimali çok yüksek bu durumda akis başları aşlındıysa boşluktan dolayı yapar bu sesi..

Tüm Mesajlarına Bak
11-12-2010, 12:57 AM
Yorum: #8
Peki hidrolik yağını nasıl kontrol ediyoruz, yap hususunda tavsiye edilen bir marka varmdır?
Tüm Mesajlarına Bak
11-12-2010, 01:01 AM
Yorum: #9
bende petrol ofisi atf hidrolik ve transmisyon yağı diye bi yağ var eksildikçe ilave ediyorum.ama kalite vs konusunda bi fikrim yok açıkcası

Tüm Mesajlarına Bak
11-12-2010, 11:51 AM
Yorum: #10
(10-12-2010 10:11 PM)ogzhnmngn Nickli Kullanıcıdan Alıntı:  
(10-12-2010 11:29 AM)mussa Nickli Kullanıcıdan Alıntı:  arkdaşlar bişey soracam. direksiyonu yarım çevirip virajlardan dönerken araçtan ses geliyor bir uğultu. yalnız dikkat ettiğim şey vites boştayken döndüğümde gelmiyor. viteste dönüş yaptığımda geliyor. düz yolda yapmıyor. mesela bir köşeden dönecem direksiyonu çevirdim vitesi 1e attım uğultu var direksiyonu topladığım zaman geçiyor. vites boştayken dönüşlrede ise hiç ses mes yok? nereden kaynaklanıyor olabilir?

aynı mesajı tekrardan okuyunca dikkatimi çekti sadece viteste ve dönüşlerde yapıyor demişsiniz.akislerde problem olma ihtimali çok yüksek bu durumda akis başları aşlındıysa boşluktan dolayı yapar bu sesi..

bu sesten sonra rto ayarı yaptırdım. usta ön düzene komple baktı bi problem yok ön düzende dedi. benimde aklıma önce akisler geldi ama usta kontrol etti. birde boşa alınca ses gelmemesi ilginç. acaba baskı balata ile alakası olabilirmi?
Tüm Mesajlarına Bak
Yeni Yorum Gönder 

Hızlı Menü:

Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi