Hosting sponsorumuz:
Yeni Yorum Gönder 

Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
1.4 ie uno yardım lütfen :(
10-02-2010, 06:16 PM
Yorum: #1
1.4 ie uno yardım lütfen :(
arkadaşlar bende aranıza yeni katılan uno kullanıcısıyım. 2000 model 70 1.4 ie araba aldım. aldığım adam aracın yarı sıralı lpgli olduğunu benzinle çalışıp kendi otomatik gaza geçeceğini ve yakıt anahtarı devamlı gazda kalsın dedi. ben benzinle çalışıp gaza geçtiğini anlayamıyorum nasıl bi ikaz felan oluyormu geçişte. ayrıca soğuk havada arabayı çalıştırmakta zorlanıyorum. yakıt anahtarını benzine alınca çalışıyor o da zor bela. sonra ben kendim gaza geçiyorum. bu nasıl iş anlamadım. üstelik zorla çalışsa bile çalıştıkttan sonra devamlı gaz ermem lazım ısınana kadar gaz vermezsem stop ediyor araba. birde çok yakıyor 18 TL lik gazla 52 KM bu nasıl iş unocu kardeşlerim Smile
Tüm Mesajlarına Bak
10-02-2010, 08:43 PM
Yorum: #2
RE: 1.4 ie uno yardım lütfen :(
(10-02-2010 06:16 PM)mussa Nickli Kullanıcıdan Alıntı:  arkadaşlar bende aranıza yeni katılan uno kullanıcısıyım. 2000 model 70 1.4 ie araba aldım. aldığım adam aracın yarı sıralı lpgli olduğunu benzinle çalışıp kendi otomatik gaza geçeceğini ve yakıt anahtarı devamlı gazda kalsın dedi. ben benzinle çalışıp gaza geçtiğini anlayamıyorum nasıl bi ikaz felan oluyormu geçişte. ayrıca soğuk havada arabayı çalıştırmakta zorlanıyorum. yakıt anahtarını benzine alınca çalışıyor o da zor bela. sonra ben kendim gaza geçiyorum. bu nasıl iş anlamadım. üstelik zorla çalışsa bile çalıştıkttan sonra devamlı gaz ermem lazım ısınana kadar gaz vermezsem stop ediyor araba. birde çok yakıyor 18 TL lik gazla 52 KM bu nasıl iş unocu kardeşlerim Smile

emülatörlü tip tek nokta enjeksiyon sistemi takılıdır aracınızda.bende aynı sistemi kullanıyorum.ve genelde emülatörlü sistemlerde anahtar benzinde veya lpgde kalmaz anahtar dokunmatiktir sıralı sistemlerde olduğu gibi.kontağı yarım çevirdiğinde anahtar üzerinde yeşil led yanıyorsa araç lppde çalışır.anahtarı yarım çevirdiğinde yeşil led yanıyo konumdayken tekrar bastığında kırmızı olur ve araç benzinde çalışır.ve yine aynı şekilde anahtar üzerinde led yeşil yanarken lpg konumunda araç çalıştığında led kırmızıya döner ve yanıp söner motor sıcaklığı 30 dereceye ulaştığında kendisi lpgye alıyor ve led yeşile dönüyor,veya aracı çalıştırdıktan sonra led kırmızı yanıp sönerken motorun ısınmasını beklemedn gaz verip 2000 deviri geçirdiğinde aynı şekilde lpgyee geçiyor.(bendeki anahtarın resminide ekleyim fikriniz olsun.)

ayrıca sxlerde aracı çalıştırmadan önce kontağı yarım çevirdikten sonra 2-3 sn bekleyip arkadan enjeksiyon motorundan gelen sesi duyduktan sonra hiç gaza basmadan çalıştırmak gerekiyor

lpgde çalışmama sorununa gelince bu tip yarım sıralı tabir edilen sistemde zaten aracı lpgde çalıştırmak diye bişey yok.önce benzinde çalışacak sonra gaza geçecek.benzinde çalışmıyosa gaza zaten geçmezSmile

bende ilk aldığımda benzer sorun yaşadım araç çok zor çalışıyordu,kim baksa farklı bişey söyledi enjektör arızalı,pompa arızalı,beyin arızalı ustama gittim benzin deposunun kapağını açtı depodan çok fazla hava çıktı.20 liralık benzin al düzelir dedi aynende öyle olduTongue
araç lpgli diye eski sahibi 2-3 ay önce 50 tl'lik benzin almış sürekli gazla devam.artık benzin benzin özelliğini yitirmiş,bujilerde eski olunca araç ateşleme yapmıyordu.

çok yakmasına gelincede ona kesin bişey diyemiyorum çünkü çok fazla nedeni olabilir.ama başlıca nedeni buji-buji kablosu-lpg ayarı olabilir.tabi ne kadar benzin yaktığıda önemli buna net bişey söyleyebilmek için.Smile

Ek Dosya-(lar) Resim-(ler)
[Resim: alim0812.th.jpg]   
Tüm Mesajlarına Bak
11-02-2010, 12:16 AM
Yorum: #3
en iyisi sen o arabayı sat gitsin uğraşma
11-02-2010, 11:45 AM
Yorum: #4
verdiğin bilgiler için tşk ederim resimdeki anahtarı gördüm fakat bendeki yakıt anahtarı dokunmatik değil manuel. resmini ekleyim. bu anahtar devamlı gazda kalsın dedi aldığım adam. benzinle çalışıp gaza geçiyor kendi dedi. o enjeksiyon motorundan gelen tık sesi geldikten sonra biraz bekle sonra marşa bas bırak ikincisinde bas alır dedi bugün denedim sorun çıkarmadı saolsun unocum Smile bu anahtarla ben nasıl anlicam benzinden gaza geçtiğini kontağı yarım açsam da tam açsamda düğme gazdaysa gaz benzindeyse benzin lambası yanıyor?

Ek Dosya-(lar) Resim-(ler)
[Resim: alim0812.th.jpg]   
Tüm Mesajlarına Bak
11-02-2010, 02:36 PM
Yorum: #5
resimdeki benim unomdaki anahtarla aynı, bilmiyorum otomatik geçenlerde nasıl ama bu marka dahil aynı ve otomatik geçmiyor. yukardaki benzin pompası işareti konumunda benzinde çalışır. ortaya aldığınızda karbüratördeki benzini bitirirsiniz araba benzinin bittiğini belli eder tekler gibi olduğunda gaza alır devam edersiniz. gazdan benzine geçerken beklemeden yani 0'a almadan direk benzine geçersiniz.

enjeksiyonlu arkadaşlar otomatik geçiş konusunda daha net bilgi verirler belki,
Web Sitesini Ziyaret Et Tüm Mesajlarına Bak
11-02-2010, 05:21 PM
Yorum: #6
ogzhnmngn öncelikle anlatım ve verdiği bilgi için çok tşk ederim. bilgiler harfiyen doğrudur ve herhangi bir ekleme yapılmayacak kadar tespit doğru verilmiştir.

mussa senin resmini koyduğun sistem ile yukarıda anlatılan sistem farklı. eğer resmini çektiğin anahtar senin arabandaki ise yarı sıralı sistem filan değil kandırılmışsın kısaca. bu zamandan sonrada arabayıo noter satışı ile üzerine aldığına göre yapılacak bişi yok.

araban kaç model kazası belası varmı değişeni hurdası varmı kaskosu varmı bide aldığın fiyatı yazarsan bunların yanında bide foto koyarsan arabanın sana daha net bilgiler verebiliriz.

çok yakma meselesi ise çoook derin ve uğraş isteyen problemin nerden olduğunu anlamak için baya bi cebelleşmek gerekiyo Big Grin
Tüm Mesajlarına Bak
11-02-2010, 05:43 PM
Yorum: #7
(11-02-2010 05:21 PM)isumerli Nickli Kullanıcıdan Alıntı:  ogzhnmngn öncelikle anlatım ve verdiği bilgi için çok tşk ederim. bilgiler harfiyen doğrudur ve herhangi bir ekleme yapılmayacak kadar tespit doğru verilmiştir.

çok yakma meselesi ise çoook derin ve uğraş isteyen problemin nerden olduğunu anlamak için baya bi cebelleşmek gerekiyo Big Grin

rica ederim ibrahim kardeşim.bi faydmız dokunursa ne mutlu bize;)bu arada bende bugün izinliyim evde oturmaktan canım sıkıldı.hiç bi problem yokken gittim arabaya bakım yaptırmaya.sibop ayarı,üst kapak contası,devirdaim pompası,distribtör kapağı,şarj dinamosu kayışı,lpg beyni tamir takımı,temizliği vs herşeyi değiştirdimTongue sanırım ankarada 2mizin unosu kadar bakımlısı yokturBig Grin
Tüm Mesajlarına Bak
12-02-2010, 10:46 AM
Yorum: #8
araba 2000 model 1.4 enjeksiyon. sanayide tanıdık kaporta ve motor ustalarına sordum araba gayet temiz dediler.beyaz renk kaza değişen boya yok arabada. 7.550 TL ye aldım. ayrıca bugn bir sorunla karşılaştım yolda giderken bir yerde durmam gerekti durdum ve kontağı kapattım 5 dakika sonra çalıştırmak istediğimde gösterge ışıkları radyo kalorifer far felan hepsi çalışıyor ama kontağı çevirdiğimde tık yok arabada öylece kaldı. olası sorunlar akü marş motoru şarj dinamosu acaba nedir nedir Smile bugün sanayideki elektrikçi cevabı verecek? ayrıca fema yetkili servisine sordum yakıt anahtarı tüp tarafında kalacak ve ilk çalışma benzinle sonra otomatik gaza geçecek dedi. Brc deki yetkili mühendise sordum yakıt anahtarını da gördü eğer arabada tek nokta enjeksiyon lpg varsa anahtarı ortada kalsın ilk çalışma benzinle sonra 3000 devirde kendi otomatik gaza geçecektir dedi. bu ne çelişki ahh bu ne ızdırap Big Grin
Tüm Mesajlarına Bak
12-02-2010, 01:53 PM (Bu konu en son: 12-02-2010 Tarihinde, Saat: 01:58 PM düzenlenmiştir. Düzenleyen: isumerli.)
Yorum: #9
(11-02-2010 05:43 PM)ogzhnmngn Nickli Kullanıcıdan Alıntı:  
(11-02-2010 05:21 PM)isumerli Nickli Kullanıcıdan Alıntı:  ogzhnmngn öncelikle anlatım ve verdiği bilgi için çok tşk ederim. bilgiler harfiyen doğrudur ve herhangi bir ekleme yapılmayacak kadar tespit doğru verilmiştir.

rica ederim ibrahim kardeşim.bi faydmız dokunursa ne mutlu bize;)bu arada bende bugün izinliyim evde oturmaktan canım sıkıldı.hiç bi problem yokken gittim arabaya bakım yaptırmaya.sibop ayarı,üst kapak contası,devirdaim pompası,distribtör kapağı,şarj dinamosu kayışı,lpg beyni tamir takımı,temizliği vs herşeyi değiştirdimTongue sanırım ankarada 2mizin unosu kadar bakımlısı yokturBig Grin

Ohhh ne güzel olmuş güle güle binersin inşallah. böyle bakımlar diğer unolarında başına. bide fiyatları hakkında bilgi paylaşımı yaparsan çok makbule geçecek.
(12-02-2010 10:46 AM)mussa Nickli Kullanıcıdan Alıntı:  araba 2000 model 1.4 enjeksiyon. sanayide tanıdık kaporta ve motor ustalarına sordum araba gayet temiz dediler.beyaz renk kaza değişen boya yok arabada. 7.550 TL ye aldım. ayrıca bugn bir sorunla karşılaştım yolda giderken bir yerde durmam gerekti durdum ve kontağı kapattım 5 dakika sonra çalıştırmak istediğimde gösterge ışıkları radyo kalorifer far felan hepsi çalışıyor ama kontağı çevirdiğimde tık yok arabada öylece kaldı. olası sorunlar akü marş motoru şarj dinamosu acaba nedir nedir Smile bugün sanayideki elektrikçi cevabı verecek? ayrıca fema yetkili servisine sordum yakıt anahtarı tüp tarafında kalacak ve ilk çalışma benzinle sonra otomatik gaza geçecek dedi. Brc deki yetkili mühendise sordum yakıt anahtarını da gördü eğer arabada tek nokta enjeksiyon lpg varsa anahtarı ortada kalsın ilk çalışma benzinle sonra 3000 devirde kendi otomatik gaza geçecektir dedi. bu ne çelişki ahh bu ne ızdırap Big Grin

arkadaşım beni yanlış anlamaman dliğeyle yorumumu yapıyorum. kendi aracım 99 model sx.ie. ben aracıma 9.000 tl istiyorum. istiyorum ama yaptığım bakımları görsen bu az bile dersin. aracımda çok şükür herhangi bir problemim yok. artık bu araçlar 10 yaşını geçmiş araçlar bu senin söylediğin problemleri çıkarması gayet normal. şimdi senin yapacağın iş bu arabayı sanki 9 milyara maletmişin gibi düşünüp bi güzel bakımlarını parçalarını değiştirmen gerekiyo. bunları yaparkende bizimle paylaşıp yaparsan elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışırız.
Tüm Mesajlarına Bak
12-02-2010, 11:50 PM
Yorum: #10
araçtaki sorun marş motorunda leyim kopmasıymış 5 TL ye leyim yaptırdım. aldığımdada şarj dinamosunun 4 parçasını kayışını değiştirdim. trigeri yeni dedi aldığım adam ama ben aylığı alınca değiştireyim diyorum. triger değişimi kaç liraya değişiyor bilginiz varmı acaba? birde yeni aldığım için bakım yapma anlamında hangi parçalarının değişmesini tavsiye edersiniz?
Tüm Mesajlarına Bak
Yeni Yorum Gönder 

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Çok rica ediyorum lütfen "vites tamir takımları" sportvas 9 282 15-10-2014 11:58 PM
Son Yorum: askalcan
  Motordan Gelen Ses Yardım Acıl Semih46 6 403 16-06-2014 04:31 PM
Son Yorum: Semih46
  yardım Devir Saati oynuyor stop ediyor g.kuvetli 14 3,185 22-05-2014 02:01 AM
Son Yorum: muratdbulut
  yolda kaldım yardım serkanclsl 21 1,489 19-05-2014 12:07 PM
Son Yorum: mutlu26
  Merhaba ve yardım acill salosan44 9 734 12-05-2014 09:33 AM
Son Yorum: Gökhan Özgün
  yardım istiyorum sizden mehmet_altay20 6 499 11-05-2014 09:59 AM
Son Yorum: Gökhan Özgün
  acil yardım enis 9 723 29-04-2014 11:09 AM