Hosting sponsorumuz:
Yeni Yorum Gönder 

Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Motorda yağ biterse
11-01-2012, 08:46 PM
Yorum: #1
Motorda yağ biterse
Motor yağsız veya az yağlı ne kadar gidebilir?

Benim yağ göstergesindeki daha önce burada söylediğim pırpır yanıp sönme sebebi yağ eksikliğiymiş sanırım...Yağ çubuğunu sabah arabayı çalıştırmadan çektim ve sildim, tekrar sokup çıkardım bez yerine elime sürdüm ama hiç yağ gelmedi...yağ kapağını kaldırıp baktım içerisi yağlıydı....ve bu şekilde uzun km yaptım ben...yağ bitiminden şüphelenmedim çünkü yağı değiştireli daha 1000-1500 km arası oldu...Arabayı alırkende 4 buji yerinden de kompresör testi yapıldı 3 tanesi 4/4 1 tanesi de 4/3 oranında iyi çıktı...

Aklıma gelen ilk ihtimal yağ değiştiren yer çok az yağ koydu.
İkinci ihtimalse araba yağ yakıyor ama yağı tamken bu kadar sürede bu kadar fazla yağ eksilmesi hiç mantıklı gelmiyor bana...Yarın sabah ilk işim sanayii ye....

Başına böyle birşey gelen var mı acaba?
Büyük bir masraf çıkar diye korkuyorum şu anda...Eğer öyle olursa araba evin önünde yatar baya bir zaman
Web Sitesini Ziyaret Et Tüm Mesajlarına Bak
11-01-2012, 10:42 PM
Yorum: #2
RE: Motorda yağ biterse
yağ tamamen biterse, bir süre yağsız çalışırsa, motor yatak sarar = büyük maliyet
yağ tamamen bitmeden yağ lambası yanma nedenleri :
yağ pompası işlevini yitirmiştir
rolanti düşüklüğü

arabada yağ çubuğunun en altının biraz üstüne gelecek kadar yağ varsa sanayiye götürür ama hiç yoksa, araca en az 2 litre yağ ekleyip öyle yola çıkın.
12-01-2012, 12:01 AM (Bu konu en son: 12-01-2012 Tarihinde, Saat: 12:03 AM düzenlenmiştir. Düzenleyen: Sevgikitabevi.)
Yorum: #3
İşin garibi daha önce farkettim bunu...ama yağ yeni değiştiği için nedense pek önemsemedim. ve bu şekilde km lerce yol yaptım ben...Hemde evime çıkarken 3 km sürekli yokuş çıkıyorum yüksek devirde...Hiçbirşey yok arabada...yarın bir ustaya gösterelim de..bende şaşırdım.
12-01-2012, 12:10 PM (Bu konu en son: 12-01-2012 Tarihinde, Saat: 12:11 PM düzenlenmiştir. Düzenleyen: cömertyücesel.)
Yorum: #4
(12-01-2012 01:33 AM)unocan Nickli Kullanıcıdan Alıntı:  yaw arkadaşlar bi yolladığım mesajı ertesi gün bulamıyorum,ben bu işten bişi anlamadım biri bana anlatsınnn Angry[/size]

öyle birşey olması söz konusu değildir. zaten toplam 8 mesajınız var

ayrıca lütfen konu başlıklarını değiştirmeyin

Kör cehalet çirkefleştirir adamı
Suskunluğum asaletimdendir.
Her lafa verecek bir cevabım var
Lakin;bir lafa bakarım laf mı diye
Birde söyleyene bakarım adam mı diye (Hz.Mevlana)

[Resim: polis-arabasi-13.gif]
12-01-2012, 03:09 PM
Yorum: #5
Aracım yağ eksiltiyormuş...Çubuğun altındayken bile içinde 1,5-2 lt yağ vardır dedi usta...O yüzden idare etmiş...Bir problem çıkmadan yağını koyduk çok şükür...Unocan'ı yenisi ile değiştirme vakti dedi usta...öyle yapacaz artık.
13-01-2012, 11:17 AM
Yorum: #6
(12-01-2012 03:09 PM)Sevgikitabevi Nickli Kullanıcıdan Alıntı:  Aracım yağ eksiltiyormuş...Çubuğun altındayken bile içinde 1,5-2 lt yağ vardır dedi usta...O yüzden idare etmiş...Bir problem çıkmadan yağını koyduk çok şükür...Unocan'ı yenisi ile değiştirme vakti dedi usta...öyle yapacaz artık.

hyundai varken aracın yağını bi kıyak yapimde değişim dedim... adam kaldırdı aracı alttan açtı... az bi yağ sızdı başkada yok... adam şok oldu tabi bende yeni değiştirmiştim aracıda biraz daha böyle gitseymişim motor yatak sararmış benim üst keçeden kaçırıyormuş ben o kadar kaçırdığını tahmin etmemiştim valla Smile
Tüm Mesajlarına Bak
Yeni Yorum Gönder 

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Ve sonunda motorda gitti :(:( Taner_izmit 17 1,207 23-01-2014 01:56 AM
Son Yorum: yamaha1100yzf

Hızlı Menü:

Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi