Uno Fiat TurkUno.com Fiat Uno Türkiye Forumu  Forum forum
Benzin mi, LPG mi? Kararsızım.... - Baskı Önizleme

+- Uno Fiat TurkUno.com Fiat Uno Türkiye Forumu Forum forum (http://www.turkuno.com)
+-- Forum: Teknik Konular - Problemleriniz (/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Forum: Yakıt Problemlerimiz (/forumdisplay.php?fid=7)
+--- Konu Başlığı: Benzin mi, LPG mi? Kararsızım.... (/showthread.php?tid=5240)

Sayfalar: 1 2

Benzin mi, LPG mi? Kararsızım.... - cenkay02 - 16-09-2013 09:08 PM

Geçen Cuma itibariyle 1997 model 70 sxie sahibi oldum. Araçta LPG yok ve arabayı yaklaşık 600 km yoldan Ankara'ya getirdim. Uzun yolda 110-120 km süratle benzinde 32 kuruş yaktı. Ara sıra araba sanki enjektöre pislik gelmiş gibi silkeleme yaptı. Şu anda da 1 ve 2. viteslerde biraz yapıyor gibi. 2-3 tane LPG bayisinden fiyat aldım. En son Atiker 350-400 tl olur dediler (Simit-silindir farkı) LPG bayisindeki şahsın tespiti ilginçti. ''Bunlardan karbüratörlüler gibi tasarruf beklemeyin, sxie ler lpg de fazla yakar'' dedi. Bende onun araştırmasını yapıyorum. Kafam karışık birisi mimgas demiş, daha önce brc kullanmıştım Unoda, benzinde çalışmasında sıkıntı yaşıyordum. Yardımcı olursanız ona göre hareket edip lpg taktıracağım. Şimdiden saygılar.

Not: Bir de şu silkeleme - gaz kesme sorunumu enjektör temizleyici benzin katkısıyla giderilebilir mi?

RE: Benzin mi, LPG mi? Kararsızım.... - Sevgikitabevi - 16-09-2013 09:28 PM

ilk önce çözüme en ucuz masrafla başlanabilir belki. Örneğin bujiler, kabloları ve distribütöre bakılabilir.

RE: Benzin mi, LPG mi? Kararsızım.... - umut_sl - 16-09-2013 09:33 PM

(16-09-2013 09:28 PM)Sevgikitabevi Nickli Kullanıcıdan Alıntı:  ilk önce çözüme en ucuz masrafla başlanabilir belki. Örneğin bujiler, kabloları ve distribütöre bakılabilir.

aynen katılıyorum, benzinle zaten uygun yakmış.

RE: Benzin mi, LPG mi? Kararsızım.... - ayhan - 16-09-2013 09:47 PM

hocam usta sallamış lpd de 32 kuruş yakmazsın benimde enjeksiyonlu uzun yolda son ölçümüm 21-22 kuruş.

ama az bincem diyosan 10 kuruş fazlaya bin benzine bin arabanın gidişi bile farklı benzinde. yok yol yapcam tasarruflu olsun diyosan lpg taktır ama işciliği güzel olan bir yere.
bu arada ilk mesajınızmış forum kurallarını okuyunuz ve tanışma konusu açınız

RE: Benzin mi, LPG mi? Kararsızım.... - cenkay02 - 16-09-2013 09:51 PM

Ankara'da önerebileceğiniz bir yer var mı? Bu arada bujiler ve buji kabloları yeni onlarda sıkıntı yok sadece deponun daha önce fullenmemesinden kaynaklı tortular ve pisliklerden dolayı bu işi yapıyor diye düşünüyorum.

RE: Benzin mi, LPG mi? Kararsızım.... - İzzet GÖÇMEN - 16-09-2013 09:51 PM

10 kurus için bosverin sx benzinde güzel

RE: Benzin mi, LPG mi? Kararsızım.... - cenkay02 - 17-09-2013 12:44 AM

Şu an için şehir içi değerleri de ölçüp düşünüp ona göre karar vermeyi düşünüyorum.

RE: Benzin mi, LPG mi? Kararsızım.... - tayfundoner - 17-09-2013 12:53 AM

Uzun yolda 30 kuruş civarı yakıyosa şehir içi dur kalk vs de en az 40 45 kuruş yakar kanaatindeyim.Benzine para yetiştirebilirseniz kullanın lpg de suan sehir içi 25 30 krs arasında tuketımım var benim ortalama sizinde tüketiminiz aynı olur lpg takarsanız hesabını yapın artık karar sizin.

RE: Benzin mi, LPG mi? Kararsızım.... - sindoma - 17-09-2013 12:14 PM

bende atiker marka lpg taktırmıştım 9 ay kadar önce şehir içi 25 krş uzun yolda 20-22 krş arası yakıyorum sürekli ölçüm yaparım aşşagı yukarı hep bu şekilde aracı sürekli kullanacak iseniz lpg taktırmak ta fayda var şehir içi benzin 35-40 krş tan aşşagı düşmez karar size kalmış artık Wink

RE: Benzin mi, LPG mi? Kararsızım.... - Oguz Dursun - 17-09-2013 04:09 PM

ben sehr ıcıc lpg ıle 30 krs asagısına dusmuyorum Confused