Uno Fiat TurkUno.com Fiat Uno Türkiye Forumu  Forum forum
uno elektrik aksamı. - Baskı Önizleme

+- Uno Fiat TurkUno.com Fiat Uno Türkiye Forumu Forum forum (http://www.turkuno.com)
+-- Forum: Teknik Konular - Problemleriniz (/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Forum: Elektrik ve Elektronik Problemleri (/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Konu Başlığı: uno elektrik aksamı. (/showthread.php?tid=3226)

Sayfalar: 1 2

uno elektrik aksamı. - harmek - 01-12-2012 09:34 PM

s.a bende sonunda bir uno sahibiym. 97 model uno 70 s
arabayı aldığım kişi hiç bakmamış o kadarki arkada tüp tankı yuvasından çıkmış bagajda sallanıyorduBig Grin
neyse arabayı baya bi toparladım bir konuda bişey yapamamadım.
arabada bulunan teypi açmak için anahtarı takıp marş için ilk kademeye getirmek gerekiyor(akü ışığı yağ ışının ilk yandığı nokta) eğer bu konumda değilse anahtar ne dörtlü ne de herhangi bir aksam çalışıyor.
ve anahtarı taktığım yuvanın üstünde küçük bi anahtar var. bu anahtarı basıp anahtarıma geriye doğru çevirince araba park konumuna geliyor. bu anahtarn başka görevi varmı acaba?

RE: uno elektrik aksamı. - MehmetAYDIN - 01-12-2012 09:56 PM

arkadasım oncelıkle hos geldın. tanısma adı altında bır tanısma konusu yayınla isim yas meslek model belırt. bırde sayfanın üst kısmında kı kullanıcı panelınden profıl bılgılerını doldur.
sorununa gelınce unolarda teyp kontak anahtarı park konumunda degılkende calısır. yanı kontagı acmana gerek yok. aldıgın arkadas opsıyonel olarak yaptırmıstır onu. teybı acık unutup akuyu bıtırmıstır muhtemelen.. ama dedıgım gıbı unoların gercek teyp enerjısı kontaktan gecmez. anahtarı taktıgın yerdekı kucuk sıyah buton a basıp anahtarı gerı cıkarttıgında parklar yanık kalır evet. fakat soyle bır durum var. sağa sola cekerım stop ederım arac ıcınde teyp dınlerım dıosan. bu sekılde kullanman sakıncalı arac calısmıyorsa cok uzun sure park konumunda kontak acık bırakmamanı tavsıye ederım. Tanısma mesajını beklıyoruz.

RE: uno elektrik aksamı. - Oguz Dursun - 01-12-2012 10:08 PM

RE: uno elektrik aksamı. - MehmetAYDIN - 01-12-2012 10:08 PM

var. kontak anahtarı üzerinde anahtarı taktıgın yerde minik bi sıyah tus var
''Duno'' için

RE: uno elektrik aksamı. - ecalam - 01-12-2012 10:13 PM

aha benim bahsettiğimde buydu demek o işe yarıyor

RE: uno elektrik aksamı. - Oguz Dursun - 01-12-2012 10:14 PM

Tesekkur ettim kardesim

RE: uno elektrik aksamı. - MehmetAYDIN - 01-12-2012 10:24 PM

rica ederim duno Smile da adın ne senın yav Smile

RE: uno elektrik aksamı. - SercanTEK - 01-12-2012 10:32 PM

ben araba çalışırken kontaktan anahtarı bile çıkartabiliyorum Smile gerek yok düğmeye memo Smile

RE: uno elektrik aksamı. - Oguz Dursun - 01-12-2012 11:15 PM

(01-12-2012 10:24 PM)uno_S Nickli Kullanıcıdan Alıntı:  rica ederim duno Smile da adın ne senın yav Smile

Adim oguz kardesim sizi devamli takip ediyorum bilgili adamlarsiniz ozellikle elektro ve sen Smile foruma yararli vatandassiniz Smile)))

RE: uno elektrik aksamı. - mhmt.srtp - 02-12-2012 03:34 AM

tamam oke düğmenin ne işe yaradığını biliyodumda benim asıl merak ettiğim şey unoya koyulan bu özelliğin mantığı nedir o düğmeye basıp aracın parklarını yanık halde beklemenin açıklaması nedir acaba mantıklı bi açıklaması varmı hep merak etmişimdirConfused