Uno Fiat TurkUno.com Fiat Uno Türkiye Forumu  Forum forum
radyatör su sızıntısı - Baskı Önizleme

+- Uno Fiat TurkUno.com Fiat Uno Türkiye Forumu Forum forum (http://www.turkuno.com)
+-- Forum: Teknik Konular - Problemleriniz (/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Forum: Motor-Şanzuman Problemleri (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Konu Başlığı: radyatör su sızıntısı (/showthread.php?tid=2076)

Sayfalar: 1 2

radyatör su sızıntısı - zagor_tenay - 02-03-2012 10:06 PM

merhaba arkadaslar

aracımı alınca termostatın bozuk oldugunu fark ettım

termostatı degıstırırken aracın ıcınden pas aktı desem yerıdır herhalde

usta suyu bosalltı 3lt antıfırız koydu

aklıma gelenın basıma gelıegını bılıyordum

aracı uzun sure calıstırdım

arac 90 dereceye geldı fan devreye gırdı herhangı bır sızıntı olmadı

son bır ıkı gundur aracın radyatorunden gıt gıde artarak su damlamaya basladı

bakalım yarın gıdıcem radyator onarıcı sıvılar varmıs olursa onunla olmassa yenı radyator almam gerekıcek

gelısmelerı burdan bıldırıcem

bu tarz bır olay yasayan varsa yazarsa sevınırım deger arkadaslara tecrube olur

RE: radyatör su sızıntısı - HakanYÜKSEK - 02-03-2012 10:31 PM

yaa bu durum nedeen yeni antifiri koyanların basına gelir bi türlü anlamıs degilim. antifirizin tümünü radyetöre koymnız saglıklı degil ki zateen. aracta 4 litre civarinda su oldugunu hesap edersen 1.5 2 litreye yakin antifiriz konmaliki antifiriz bişeye yarasiin. yani kardeş gecmiş olsun nediyelim. daha sirada blok tapaları var yaa neyse şimdiden korkutmayalim sizi.. allahtaan hayirlisini dileyelim hersey için...

RE: radyatör su sızıntısı - M3T3HAN - 02-03-2012 10:31 PM

Radyatör delinmesi kronik araç sorunlarındandır ..
Eski su ve pas radyatördeki deliklere sanki yama yapmış gibi suyun kaybını önler .
Yeni su ve antifriz konulunca ısı ve antifrizin de etkisi ile delikleri kapatan kireç pas ne varsa sökülmüş olur.
Böylece radyatör su kaçırmaya başlar .
Onarıcılar bir yere kadar durumu idare etse de delik yada patlağın boyutuna göre verim alabilirsiniz .
Bende termostat değiştireceğim ama sırf bu nedenle bekletiyorum .. Radyatörü gözden çıkardığım an değiştireceğim.

RE: radyatör su sızıntısı - zagor_tenay - 02-03-2012 10:39 PM

(02-03-2012 10:31 PM)M3T3HAN Nickli Kullanıcıdan Alıntı:  Radyatör delinmesi kronik araç sorunlarındandır ..
Eski su ve pas radyatördeki deliklere sanki yama yapmış gibi suyun kaybını önler .
Yeni su ve antifriz konulunca ısı ve antifrizin de etkisi ile delikleri kapatan kireç pas ne varsa sökülmüş olur.
Böylece radyatör su kaçırmaya başlar .
Onarıcılar bir yere kadar durumu idare etse de delik yada patlağın boyutuna göre verim alabilirsiniz .
Bende termostat değiştireceğim ama sırf bu nedenle bekletiyorum .. Radyatörü gözden çıkardığım an değiştireceğim.
bende antıfırız koymayı bekleticektım de

yakın zamanda gecen soguk hava dalgasında çeşmede hava sıfırın altına ındı bende gozu kararttım koydum antıfırızı

artık hayırlısı yarın usta benım radyatorun falına bakıcak ne cıkar bahtımıza bılmem

RE: radyatör su sızıntısı - MuratErsoy - 02-03-2012 10:55 PM

çok akıtmıyorsa radyatör deliği kapatan tozlar var, 3-5 lira ondan koyun.

RE: radyatör su sızıntısı - zagor_tenay - 02-03-2012 11:07 PM

(02-03-2012 10:55 PM)MuratErsoy Nickli Kullanıcıdan Alıntı:  çok akıtmıyorsa radyatör deliği kapatan tozlar var, 3-5 lira ondan koyun.

agzınızdan bal damlıyor vallaha ıssallah bu sekılde cozerım yoksa en az 100-150 sıkıscak su kıs gunu

RE: radyatör su sızıntısı - WİTHBONE - 03-03-2012 02:40 PM

BENİM ARACIN GAZ BEYNİ DONUYORDU. RADYATÖR BORULARI T YAPILDI. ANTİFİRİZ KONULDU. SONRA NE Mİ OLDU? BAK SÖYLEYEYİM. ARAÇ SU EKSİLTMEYE BAŞLADI. BENDE SÜREKLİ SU EKLEDİM. ARACIN SAĞ ÖN PASPAS ALTI ISLANDI. SU İÇİNDE KALDI. SONRA TEKRAR USTAYA GÖTÜRDÜM. PETEK DELİNMİŞ SU KAÇIRIYOR DEDİ. KOMPLE PETEĞİ DEĞİŞTİRDİ. BANA 125 TL YE MAL OLDU. ARACIMIN SAĞ ÖN TARAFI HALA ISLAK. USTANIN DEĞİŞİNE GÖRE 1-2 AYDA ANCA KURUR DEDİ. ŞU AN SU EKSİLTME YOK. AMA 3-5 LİRALIK Bİ İLAÇ RADYATÖRDEKİ SIZINTI KÜÇÜK İSE GİDERİYORMUŞ.

RE: radyatör su sızıntısı - duygusal4802 - 03-03-2012 03:10 PM

ben kullandım o ilacı kesin çözüm oldu.mutlaka al kullan.tekzen den almıştım 15 tl idi.
ben kullandım o ilacı kesin çözüm oldu.mutlaka al kullan.tekzen den almıştım 15 tl idi.

RE: radyatör su sızıntısı - zagor_tenay - 03-03-2012 07:54 PM

evet arkadaslar bugun sabah aracımı sanayıdekı ustama goturdum

onarıcı ılacın elınde kalmadıgını soyledı hafta ıcı gelıcek mıs

yılmadım bır ıkı benzın ıstasyonuna sordum ve

foto da gordugunuz katkıyı aldım olay cozuldu
[Resim: 36jf4.jpg]
[Resim: 36jth.jpg]

malıyet 12.5tl radyator degıstırseydım baya tadım kacıcaktı fakat bu ısı bu sekılde cozdum

sonrasına uno mu yıkadım akladım pakladım fotolarını cektım

bırazdan foruma koyucam konuya yorum yazan uno severlere ılgılerınden dolayı teskkur ederım

RE: radyatör su sızıntısı - brk905 - 03-03-2012 08:17 PM

sizin gene iyiymiş ben antifirizi ilk koyduğumda radyatör nasıl patladıysa konulan su birden yere boşaldı Big Grin ama usta hatası yüzünden patladı 85 tl radyatör aldım işçilik vermedim Smile